Химачал Прадеш: Разлика помеѓу преработките

Додадени 45 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: as:হিমাচল প্ৰদেশ
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Менува: tr:Himaçhal Pradeş)
с (r2.7.1) (Бот Додава: as:হিমাচল প্ৰদেশ)
[[ace:Himachal Pradesh]]
[[ar:هيماجل برديش]]
[[as:হিমাচল প্ৰদেশ]]
[[bn:হিমাচল প্রদেশ]]
[[zh-min-nan:Himachal Pradesh]]
24.517

уредувања