Разлика помеѓу преработките на „Климент Џеров“

Одземени 2 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (врска)
}}
 
'''Климент Иванов Џеров''' ({{lang-bg|Климент Иванов Джеров}}) ([[8 август]] [[1867]] - [[3 декември]] [[1916]]) бил [[бугарска армија|бугарски офицер]], [[генерал мајор]] (посмртно). Учествува во [[Прва Светска војна|Првата Светска војна]] (1915-1918) како командант на 21. пешадиски средногорски полк.
 
== Биографија ==