Разлика помеѓу преработките на „Руско-јапонска војна“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
r2.6.4) (Бот Менува: es:Guerra ruso-japonesa
с (r2.7.1) (Бот Додава: el:Ρωσοϊαπωνικός Πόλεμος)
с (r2.6.4) (Бот Менува: es:Guerra ruso-japonesa)
[[el:Ρωσοϊαπωνικός Πόλεμος]]
[[en:Russo-Japanese War]]
[[es:Guerra Rusoruso-Japonesajaponesa]]
[[eo:Rusa-japana milito]]
[[fa:جنگ روسیه و ژاپن (۱۹۰۴ میلادی)]]
126.981

уредување