Климент Џеров: Разлика помеѓу преработките

Одземени 3 бајти ,  пред 10 години
с
врска
с (врска)
Полковник Климент Џеров загинува на 3 декември 1916 година во [[Битка на свиокот на Црна|Битката во свиокот на Црна]]. Произведен е во чин генерал-мајор посмртно.
 
Генерал мајор Џеров е татко на четири деца.<ref>[http://www.focus-news.net/?id=n1146750h2322 Информационна агенция „Фокус“, Родолюбци от Македония намериха гроба на генерал Климент Джеров на Завоя на Черна, 13 март 2009.]</ref>
 
== Надворешни врски ==
5.612

уредувања