Британски Девствени Острови: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: tl:Kapuluang Birheng Britaniko)
сНема опис на уредувањето
* [[Американски Девствени Острови]]
* [[Мали Антили]]
 
 
{{Географија-никулец}}
 
{{Држави и територии во Средна Америка}}
 
{{Држави и територии во Средна Америка}}
{{Британски прекуморски територии}}
 
[[Категорија:Мали Антили]]