Разлика помеѓу преработките на „Жан Батист Карпо“

нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: cs:Jean-Baptiste Carpeaux)
[[File:Valenciennes - cimetère des Prix de Rome - -Jean-Baptiste Carpeaux (2).JPG |right|200px|thumb|Jean-Baptiste Carpeaux]]
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Jean-Baptiste Carpeaux.png|thumb|250px|Илустрација на Карпо со скулптурата „Флора“ под него и други скулптури над него.]]
2

уредувања