Разлика помеѓу преработките на „Список на македонисти“

с (Отстрането уредувањето на 77.29.141.127 (разговор), вратено на последната верзија на Macedalien)
|{{Flag|Poland}}
|[[1937]], [[Полска]]
|
|-
|[[Жералд Курт]]<ref>[http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=123011926451&id=17&prilog=0&setIzdanie=22469 Курт: Нема кодифициран швајцарски јазик]</ref>
|{{Flag|Switzerland}}
|[[Солотурн]], [[Швајцарија]]
|
|-