Предлошка:НК-јазик-никулец: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{asbox
<center><div class="boilerplate metadata" id="stub">
| image = IPA Unicode 0x026E.svg
<font size=6> ʏ </font>Оваа статија поврзана со [[нигер-конгоански јазици]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</td></tr></table></div></center>
| pix = 16
[[Категорија:Никулци за нигер-конгоански јазици<noinclude>| </noinclude>]]
| subject =
| qualifier = за [[нигер-конгоански јазици|нигер-конгоански јазик]]
[[Категорија:| category = Никулци за нигер-конгоански јазици<noinclude>| </noinclude>]]
| tempsort =
| name = Шаблон:НК-јазик-никулец
}}
<noinclude>
[[Категорија:ВикиПроект Јазик:Шаблони за никулци|{{PAGENAME}}]]
[[Категорија:ВикиПроект Јазик:Шаблони]]
 
[[en:Template:Nc-lang-stub]]
</noinclude>