Разлика помеѓу преработките на „Тигрињски јазик“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.6.4) (Бот Менува: th:ภาษาทิกรินยา
с (r2.6.4) (Бот Менува: no:Tigrinja (språk))
с (r2.6.4) (Бот Менува: th:ภาษาทิกรินยา)
[[sv:Tigrinska]]
[[ta:திகுரிஞா மொழி]]
[[th:ภาษาทีกรินยาทิกรินยา]]
[[ti:ትግርኛ ፊደል]]
[[tr:Tigrinya dili]]
863

уредувања