Разлика помеѓу преработките на „Бахами“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: fo:Bahamaoyggjar)
|conventional_long_name = Државна заедница Бахами<br />''Commonwealth of The Bahamas''
|image_flag = Flag of the Bahamas.svg
|image_coat = Coat of arms of Bahamas.pngsvg
|image_map = LocationBahamas.svg
|national_motto =„Напред, нагоре, понатаму, заедно“<br /><small>(''Forward, Upward, Onward, Together'')</small>