Разлика помеѓу преработките на „Михаил Герџиков“

Одбиени последните 4 промени во текстот (од Vidinski) и вратена ревизијата 2136735 на Jingiby: на бг.вики не е избрана стати
(Одбиени последните 4 промени во текстот (од Vidinski) и вратена ревизијата 2136735 на Jingiby: на бг.вики не е избрана стати)
{{Дејци на МРО}}
 
{{Link FA|bg}}
[[bg:Михаил Герджиков]]
[[de:Michail Gerdschikow]]