Разлика помеѓу преработките на „Тирима“

Додадени 3 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
с (Нова страница: '''Тирима''' е третиот крал на Античка Македонија.[[Слика:Macedonian_Ethnic_Flag.gif|thumb|200px|Македонското с...)
 
'''Тирима''' е третиот крал на [[Античка Македонија]].[[Слика:Macedonian_Ethnic_FlagAncient Macedonian Symbol.gifjpg|thumb|200px|Македонското сонце со кралската дијадема во сончевата топка, симбол на Античко Македонското царство]]
 
{{start box}}
1.269

уредувања