Категорија:Никулци за италијански сликари: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{КатНик
За да додадете статија во оваа категорија, користете го шаблонот '''{{tl|Италија-сликар-никулец}}''', наместо {{tl|сликар-никулец}}.<br>
| статија = [[италија]]нски [[сликар]]и
Главни категории се [[:Категорија:Никулци за Италијанци]] и [[:Категорија:Никулци за сликари]].<br>
| новникулец = Италија-сликар-никулец
Видете уште: [[:Категорија:Италијански сликари]].
| старникулец = сликар-никулец
| категорија = Италијански сликари
| родителска = Никулци за Италијанци
}}
 
[[Категорија:ИталијанскиНикулци сликариза Италијанци|НСликари]]
[[Категорија:Никулци за Италијанцисликари|МИталија]]
[[Категорија:Никулци за сликари|И]]
 
[[en:Category:Italian painter stubs]]