Грчка граѓанска војна: Разлика помеѓу преработките

с (r2.7.1) (Бот Додава: la:Bellum Civile Graecum)
 
На [[7 октомври]] [[1949]] година во [[Бурел|Бурели]], [[Албанија]], уапсени се 11 раководители и активисти на [[НОФ]]: [[Паскал Митревски]], [[Павле Раковски]], [[Минчо Фотев]], [[Евдокија Фотева - Вера|Вера Николова – Баљова]] и други.
 
 
 
 
 
 
 
биле 5 пички
 
== Прогонот ==
Анонимен корисник