Разлика помеѓу преработките на „Солидарност (синдикат)“

с
Bot: Adding {{Ризница-врска|Solidarność}}
с (Bot: Adding {{Ризница-врска|Solidarność}})
*[[Маријан Крзаклевски]] - од 23/24 февруари 1991. до 27 септември 2002 године
*[[Јануш Шниадел]] - од 27 септември 2002 година, повторно избран на уште 4 години на 29 септември 2006.
{{Ризница-врска|Solidarność}}
 
[[Категорија:Политика на Полска]]
 
[[af:Solidarność]]
[[bg:Солидарност (профсъюз)]]
[[bs:Solidarnost]]
[[br:Solidarność]]
[[bg:Солидарност (профсъюз)]]
[[ca:Solidarność]]
[[cv:Пĕр кăмăллăх (профпĕрлĕх)]]
457

уредувања