Османие (покраина): Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2) (Бот Менува: ar:عثمانية (محافظة)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: ko:오스마니예 주)
с (r2.7.2) (Бот Менува: ar:عثمانية (محافظة))
[[Категорија:Провинции во Турција]]
 
[[ar:أوسمانيةعثمانية (محافظة)]]
[[az:Osmaniyə vilayəti]]
[[zh-min-nan:Osmaniye (séng)]]