Разлика помеѓу преработките на „Ефект на стаклена градина“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Бот Менува: diq:Tesirê sera
с (Отстрането уредувањето на 62.162.218.135 (разговор), вратено на последната верзија на KamikazeBot)
с (r2.7.2) (Бот Менува: diq:Tesirê sera)
[[wuu:温室效应]]
[[zh-yue:溫室效應]]
[[diq:Tesirê Serasera]]
[[zh:温室效应]]
9.219

уредувања