Разлика помеѓу преработките на „Франкфурт на Мајна“

с (r2.6.4) (Бот Додава: ksh:Frankfurt am Main)
[[File:Zeil-ffm001.jpg|thumb|left|[[Цајл]], главната шопинг-улица во Франкфурт]]
[[File:Frankfurt Main Hauptbahnhof 6229.jpg|thumb|left|[[Франкфурт Хауптбанхоф]] (централната железничка станица)]]
[[File:Frankfurt am Main - Netzplan Schienennahverkehr.png|thumb|left]]
[[File:City tunnel frankfurt einfahrt sued.jpg|thumb|left|[[Франкфурт С-Бан|С-Бан]] излегува од подземниот дел во центарот на градот]]
[[File:Frankfurt U-Bahn Train Type U4.jpg|thumb|left|[[Франкфурт У-Бан|У-Бан]] на Хауптвахе]]
22

уредувања