Фил: Разлика помеѓу преработките

Додадени 307 бајти ,  пред 10 години
нова
с (Навистина не можам да се сетам дека фил е слон... доколку е, фил има примарно друго значење)
(нова)
'''Фил''' во [[кулинарство]]то означува смеса од зеленчук, овошје или други прехранбени производи со кои се полнат различни деликатеси.
{{Храна-никулец}}
[[Категорија:Храна]]