Леб: Разлика помеѓу преработките

Одземени 19 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: su:Roti)
сНема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{никулец}}
{|align=right
|[[Податотека:French bread DSC09293.jpg|thumb|250px|right|Француски леб.]]
|
|-
|[[Податотека:Various grains.jpg|thumb|250px|Различни додатоци гина прават различнитеразлични видови леб.]]
 
|}
Лебот може да се јаде сам,намачкан со [[путер]], путер од [[кикиритки]], [[маргарин]], или сладок намаз како [[џем]], [[желе]], [[мармалад]], [[мед]], или пак се користи како дел од [[сендвич]]и. Може да биде само печен или дополнително печен на тостер и може да се сервира на секаква температура и на секое место..
 
[[Категорија:Леб| ]]
[[Категорија:Печива]]
[[Категорија:Храна]]