Разлика помеѓу преработките на „В’лтава“

Додадени 9 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Geobox | River <!-- *** Heading *** --> | name = Влтава | native_name = | other_name = | other_name1 = | c...)
 
| nickname =
<!-- *** Country etc. *** -->
| country = Czech RepublicЧешка
| country_flag = 1
| state =
| landmark =
<!-- *** Locations *** -->
| source = ČernýЧерни potokпоток
| source_location = [[Черна хора (Шумава)|Черна хора]]
| source_region = ŠumavaШумава
| source_elevation = 1172
| source_lat_d = 48