Азотна киселина: Разлика помеѓу преработките

с
r2.6.4) (Бот Менува: pl:Kwas azotowy
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: te:నైట్రిక్ ఆమ్లం)
с (r2.6.4) (Бот Менува: pl:Kwas azotowy)
[[no:Salpetersyre]]
[[nn:Salpetersyre]]
[[pl:Kwas azotowy(V)]]
[[pt:Ácido nítrico]]
[[ro:Acid azotic]]
127.230

уредувања