Разлика помеѓу преработките на „Сикизам“

Додадени 20 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бришење на "Guru_nanak.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:User:Jameslwoodward|Jameslwoodwar...)
{{внимание}}
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
 
 
'''Сикизмот''' се темели на вербата во еден [[бог]] и на циклусот на повторно раѓање. [[Бог]] е вечниот гуру, кој им дава вдахновение на сите верски учители.