Разлика помеѓу преработките на „Базалт“

Додадени 14 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: id:Basalt
с (r2.7.1) (Бот Додава: lv:Bazalts)
с (r2.7.1) (Бот Додава: id:Basalt)
[[be:Базальт]]
[[be-x-old:Базальт]]
[[bs:Bazalt]]
[[bg:Базалт]]
[[bs:Bazalt]]
[[ca:Basalt]]
[[cs:Čedič]]
[[hr:Bazalt]]
[[io:Bazalto]]
[[id:Basalt]]
[[is:Basalt]]
[[it:Basalto]]
86.434

уредувања