Разлика помеѓу преработките на „Свети Никола“

Одземени 882 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Бот Додава: jv:Nikolas saka Myra; козметички промени)
с
== Наводи ==
{{наводи}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Никола}}
 
[[Категорија:ЕпископиСвети одНикола| 3 век]]
[[Категорија:Епископи од 4 век]]
[[Категорија:Христијански светци од 4 век]]
[[Категорија:Римокатолички светци од Анадолија]]
[[Категорија:Англикански светци]]
[[Категорија:Погреби во базиликата Сан Никола]]
[[Категорија:Погреби во Турција]]
[[Категорија:Православни светци]]
[[Категорија:Византиски светци]]
[[Категорија:Христијански фолклор]]
[[Категорија:Источни католички светци]]
[[Категорија:Светци на Златната Легенда]]
[[Категорија:Светци од Анадолија]]
 
[[als:Nikolaus (Gabenbringer)]]