Разлика помеѓу преработките на „Османлиски војни во Европа“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: 180px|thumb|right|Османлиската империја (1683) '''[[Османлиска империја|Османли...)
 
с
 
{{Османлиски султани}}
[[Категорија:ОтоманскатаКонфликти Империјаво 13 век]]
[[Категорија:ОтоманскиКонфликти војниво 14 век]]
[[Категорија:БалканскиКонфликти војниво 15 век]]
[[Категорија:Конфликти во 16 век]]
[[Категорија:Конфликти во 17 век]]
[[Категорија:Конфликти во 18 век]]
[[Категорија:Конфликти во 19 век]]
[[Категорија:Конфликти во 20 век]]
[[Категорија:Војни на Османлиската империја]]
[[Категорија:Војни на Балканот]]
 
[[en:Ottoman wars in Europe]]