Разлика помеѓу преработките на „Тршиќ“

Додадени 69 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
'''Тршиќ''' ([[српски јазик|српски]]: ''Тршић'') сее село близу [[Лозница]] во [[Србија]].
 
Познато е како родно место на [[Вук Стефановиќ Караџиќ]]; каде се наоѓа негова реконструирана куќа и споменик. Оваа знаменитост привлекува многу туристи.
 
 
{{Србија-гео-никулец}}
{{Serbia-geo-stub}}
 
[[Категорија:Населени места во Централна Србија]]
[[Категорија:Села во Србија]]
 
[[en:Tršić]]