Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Македонија-био-никулец“

с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: <div class="boilerplate metadata" id="stub">30px|border|Република Македонија'' Оваа [[Биографија|би...)
 
с
<div class="boilerplate metadata" id="stub">[[Image:Flag of Macedonia.svg|30px|border|Република Македонија]]''&nbsp;Оваа [[Биографија|биографска]] статија за личност од [[Република Македонија|Македонија]] е [[Википедија:Што е никулец|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</div>
[[Категорија:Никулци за Македонци<noinclude>| </noinclude>]]
[[Категорија:Биографски никулци]]
<noinclude>
[[en:Template:Macedonia-bio-stub]]