Разлика помеѓу преработките на „Капелекерк“

Додадени 33 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.4) (Бот Додава: de:Kapellenkirche (Brüssel)
с (r2.6.4) (Бот Додава: de:Kapellenkirche (Brüssel))
[[Категорија:Цркви во Брисел]]
 
[[de:Kapellenkirche (Brüssel)]]
[[en:Kapellekerk]]
[[fr:Église Notre-Dame de la Chapelle]]
[[lv:Dievmātes kapela]]
[[it:Chiesa di Notre-Dame de la Chapelle]]
[[lv:Dievmātes kapela]]
[[nl:Kapellekerk]]
[[zh:小堂教堂]]
126.287

уредувања