Сергеј Брин: Разлика помеѓу преработките

Додадени 645 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Брин е член на AmBAR, мрежна организација за руски бизнис професионалци (и иселеници и имигранти) во Соединетите Американски Држави. Тој има зборувано на многу јавни настапи.
 
== Награди и Признанија ==
 
* MIT Technology Review TR100 – еден од најдобрите 100 иноватори на возраст под 35 (2002)
* IE Business School - отелотворување на претприемачкиот дух и креативен импулс за создавање на нови бизниси (2003)
* Marconi Foundation - Највисока награда во Инженерството (2004)
* Academy of Achievement's Golden Plate Award (2004)
* Forbes magazine – петиот најмоќен човек во светот (2009)
* National Academy of Engineering (2009)
 
== Цитати ==
3

уредувања