Тулуза: Разлика помеѓу преработките

Додадени 27 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Бот Додава: xmf:ტულუზა
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: gd:Toulouse)
с (r2.7.2) (Бот Додава: xmf:ტულუზა)
[[be:Горад Тулуза]]
[[be-x-old:Тулюза]]
[[bg:Тулуза]]
[[bar:Toulouse]]
[[bo:ཊོའུ་ལོའུ་སེ།]]
[[bs:Toulouse]]
[[br:Toloza]]
[[bg:Тулуза]]
[[ca:Tolosa de Llenguadoc]]
[[ceb:Toulouse]]
[[hu:Toulouse]]
[[mr:तुलूझ]]
[[xmf:ტულუზა]]
[[ms:Lapangan Terbang Blagnac]]
[[nah:Toulouse]]