Разлика помеѓу преработките на „Бурунди“

Одземени 2 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Бот Менува: ku:Burundî; козметички промени
с (r2.7.1) (Бот Додава: su:Burundi)
с (r2.7.2) (Бот Менува: ku:Burundî; козметички промени)
 
{{Африка}}
[[nso:Burundi]]
 
[[Категорија:Бурунди]]
[[kg:Burundi]]
[[ht:Bouroundi]]
[[ku:BûrûndîBurundî]]
[[mrj:Бурунди]]
[[ltg:Burundi]]
[[stq:Burundi]]
[[st:Burundi]]
[[nso:Burundi]]
[[sq:Burundi]]
[[scn:Burundi]]