Разлика помеѓу преработките на „Сили на Оската“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.2) (Бот Менува: gl:Potencias do Eixe
с (Замена на Image:Flag_of_RSI.svg со Image:War_flag_of_RSI.svg (од страна на Billinghurst поради: File renamed: This is the *war* flag: the civil one, ...)
с (r2.7.2) (Бот Менува: gl:Potencias do Eixe)
[[fa:نیروهای محور]]
[[fr:Axe Rome-Berlin-Tokyo]]
[[gl:Potencias do EixoEixe]]
[[ko:추축국]]
[[hr:Sile Osovine]]