Разлика помеѓу преработките на „Социјалдемократска младина на Македонија“

нема опис на уредувањето
 
[[Податотека:SDMM logo.jpg]]
 
 
'''Социјалдемократската младина на Македонија (СДММ)''' е основана на 9-ти ноември 1991 година и од тогаш постои и функционира како подмладок на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.
9

уредувања