Разлика помеѓу преработките на „Социјалдемократска младина на Македонија“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: [[Податотека:logo.jpg '''Социјалдемократската младина на Македонија (СДММ)''' е основана ...)
 
 
[[Податотека:logo.jpg]]
 
'''Социјалдемократската младина на Македонија (СДММ)''' е основана на 9-ти ноември 1991 година и од тогаш постои и функционира како подмладок на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.
Анонимен корисник