Разлика помеѓу преработките на „Таратор“

Додадени 18 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
с
[[Слика:TaratorBg.jpg|thumb|250px|Таратор]]
ТараторотТаратур или таратор е освежителна салата или ладна супа, особено популарна во топлата македонска пролет и жешкото лето.
 
== Како се прави (рецепт) ==
 
== Сервирање ==
Готовиот таратортаратур пред сервирањето се лади во фрижидер. Непосредно пред послужувањето може да се додадат коцки лед.
== Други имиња ==
*таратур (Ресен)
Анонимен корисник