Разлика помеѓу преработките на „Стив Возњак“

Додадени 122 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: Стивен Гери Возниак (роден 11 август 1950) е американски компјутерски инженер и програ...)
 
* Конкордија Универзитетот во Монтреал Канада-2011
* Државниот факултет Универзитетот во Ерменија-2011
== Наводи ==
* http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Wozniak.
* http://www.thocp.net/biographies/wozniak_stephen.html.
4

уредувања