Денис Ричи: Разлика помеѓу преработките

Одземени 54 бајти ,  пред 10 години
с
minus {{Spoken Wikipedia|Dennis Ritchie.ogg|June 17, 2006}}, it is on English
(Одбиена последната промена во текстот (од SWeko) и вратена ревизијата 2148130 на Luckas-bot)
с (minus {{Spoken Wikipedia|Dennis Ritchie.ogg|June 17, 2006}}, it is on English)
{{Commons category|Dennis Ritchie}}
{{Wikiquote|Dennis Ritchie}}
{{Spoken Wikipedia|Dennis Ritchie.ogg|June 17, 2006}}
 
*[http://cm.bell-labs.com/cm/cs/who/dmr/ Официјална страница на Денис Ричи во Bell Labs]