Разлика помеѓу преработките на „Сметачка мрежа“

с
r2.7.1) (Бот Менува: tl:Network ng kompyuter
с (r2.7.1) (Бот Менува: uk:Комунікаційна мережа)
с (r2.7.1) (Бот Менува: tl:Network ng kompyuter)
[[fi:Tietokoneverkko]]
[[sv:Datornätverk]]
[[tl:NetworkoNetwork ng kompyuter]]
[[ta:கணினி வலையமைப்பு]]
[[th:เครือข่ายคอมพิวเตอร์]]
24.517

уредувања