Августајон: Разлика помеѓу преработките

Додадени 34 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
==Надворешни врски ==
* [http://www.byzantium1200.com/augustaion.html 3D реконструкција на плоштадот на ''Byzantium 1200'']
 
{{Константинопол}}
 
[[Категорија:Архитектура од 4 век]]