Влашки јазик: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.1) (Бот Менува: pt:Língua arromena
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Менува: uk:Арумунська мова)
с (r2.7.1) (Бот Менува: pt:Língua arromena)
[[nds:Arumuunsche Spraak]]
[[pl:Język arumuński]]
[[pt:Língua aromenaarromena]]
[[ro:Limba aromână]]
[[ru:Арумынский язык]]
24.517

уредувања