Разлика помеѓу преработките на „Квадратна милја“

с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: su:Mil pasagi)
с
|1 квадратна милја||=640 [[акр]]и
|-
|||=27, 878, 400 [[квадратна стапка|квадратни стапки]]
|-
|||=2.,589988110336 [[квадратен километар|квадратни километри]] (точно)
|-
|||≈260 [[хектар]]и
== Оретворање ==
1 квадратна милја е еднаква на:
* 4, 014, 489, 600 [[квадратен инч|квадратни инчи]]
* 27, 878, 400 [[квадратна стапка|квадратни стапки]]
* 3, 097, 600 [[квадратна јарда|квадратни јарди]]
* 640 [[акр]]и
* 2560 [[руд]]ови
* 25, 899, 881 103,103.36 [[квадратен сантиметар|квадратни сантиметри]]
* 2, 589 988,988.110336 [[квадратен метар|квадратни метри]]
* 2.,589988110336 [[квадратен километар|квадратни километри]]
 
[[Категорија:Единици за површина]]
[[Категорија:Британски мерниИмперијални единици]]
[[Категорија:Американски мерни единици]]