Васил Левски: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за личност
| име = Василkiko Левски
| портрет = Kiko Levski.jpg
| опис = бугарски револуционер и национален херој
| наставка = ivana
| роден-дата = {{роден на|18|јули|1837}}
| роден-место = {{роден во|Карлово|Отоманска Империја}}
Анонимен корисник