Васил Левски: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: tr:Vasil Levski)
Нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за личност
| име = Васил Левски
| портрет = VasilKiko Levski.jpg
| опис = бугарски револуционер и национален херој
| наставка =
Анонимен корисник