Разлика помеѓу преработките на „Џовани Бокачо“

Додадени 26 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: an:Giovanni Boccaccio
с (r2.7.2) (Бот Менува: be-x-old:Джаваньні Бакачча)
с (r2.7.1) (Бот Додава: an:Giovanni Boccaccio)
[[als:Giovanni Boccaccio]]
[[ar:جيوفاني بوكاتشيو]]
[[an:Giovanni Boccaccio]]
[[ast:Giovanni Boccaccio]]
[[bn:জিওভান্নি বোক্কাচ্চো]]
[[be:Джавані Бакача]]
[[be-x-old:Джаваньні Бакачча]]
[[bg:Джовани Бокачо]]
[[bo:པོ་ཅ་ཆུའུ།]]
[[bs:Giovanni Boccaccio]]
[[br:Giovanni Boccaccio]]
[[bg:Джовани Бокачо]]
[[ca:Giovanni Boccaccio]]
[[cs:Giovanni Boccaccio]]
86.434

уредувања