Чеченски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.2) (Бот Додава: pms:Lenga Chechen
Нема опис на уредувањето
с (r2.7.2) (Бот Додава: pms:Lenga Chechen)
[[ar:لغة شيشانية]]
[[be-x-old:Чачэнская мова]]
[[br:Tchetcheneg]]
[[bg:Чеченски език]]
[[br:Tchetcheneg]]
[[bxr:Сэсэн хэлэн]]
[[ca:Txetxè]]
[[oc:Chechèn]]
[[mhr:Чечен йылме]]
[[pms:Lenga Chechen]]
[[pl:Język czeczeński]]
[[pt:Língua chechena]]
1.229

уредувања