Разлика помеѓу преработките на „Александар III (појаснување)“

с
r2.7.2) (Бот Менува: br:Aleksandr III
с (r2.7.2) (Бот Менува: br:Aleksandr III)
* [[Александар III (Русија)]] (1845-1894), император на Русија
 
[[br:Alesant III]]
[[bg:Александър III]]
[[br:AlesantAleksandr III]]
[[ca:Alexandre III]]
[[cs:Alexandr III.]]