Разлика помеѓу преработките на „Августајон“

Додадени 475 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
 
==Надворешни врски ==
* [http://www.byzantium1200.com/augustaion.html 3D reconstructionреконструкција ofна theплоштадот square at theна ''Byzantium 1200'' project]
 
[[Категорија:Архитектура од 4 век]]
[[Категорија:Архитектура од 6 век]]
[[Категорија:Згради и градби во Константинопол]]
[[Категорија:Градби на Јустинијан I]]
 
[[en:Augustaion]]
[[el:Αυγουσταίον]]
[[fr:Augustaion (Constantinople)]]
[[id:Augustaion]]
[[it:Augustaion]]
[[nl:Augustaion]]
[[tr:Augustaion]]
[[zh:奥古斯塔广场]]