Разлика помеѓу преработките на „Западна Европа“

с
r2.7.1) (Бот Додава: tl:Kanlurang Europa
с (Отстрането уредувањето на 89.205.103.91 (разговор), вратено на последната верзија на Xqbot)
с (r2.7.1) (Бот Додава: tl:Kanlurang Europa)
[[be:Заходняя Еўропа]]
[[be-x-old:Заходняя Эўропа]]
[[bs:Zapadna Evropa]]
[[bg:Западна Европа]]
[[bs:Zapadna Evropa]]
[[ca:Europa Occidental]]
[[cv:Хĕвеланăç енчи Европа]]
[[simple:Western Europe]]
[[sk:Západná Európa]]
[[cu:Ꙁападьна Єѵрѡпа]]
[[sl:Zahodna Evropa]]
[[cu:Ꙁападьна Єѵрѡпа]]
[[ckb:ئەوروپای ڕۆژئاوا]]
[[sr:Западна Европа]]
[[fi:Länsi-Eurooppa]]
[[sv:Västeuropa]]
[[tl:Kanlurang Europa]]
[[ta:மேற்கு ஐரோப்பா]]
[[tt:Көнбатыш Аурупа]]
86.434

уредувања