Јован Скилица: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ro:Ioan Skylitzes
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: nl:Johannes Skylitzes)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ro:Ioan Skylitzes)
[[Категорија:Историски извори]]
 
[[bs:Jovan Skilica]]
[[bg:Йоан Скилица]]
[[bs:Jovan Skilica]]
[[cs:Ioannes Skylitzes]]
[[de:Johannes Skylitzes]]
[[no:Johannes Skylitzes]]
[[pl:Jan Skylitzes]]
[[ro:Ioan Skylitzes]]
[[ru:Иоанн Скилица]]
[[scn:Giuvanni Skylitzes]]
34.422

уредувања